Pasaules Koru olimpiāde

Vasara noteikti ir vismuzikālākais laiks gadā, kad plaši tiek rīkoti dažādi festivāli, mazāki vai lielāki koncerti un konkursi. Ar savu uzstāšanos klausītājus priecē dažāda mēroga zvaigznes, bet vietu uz skatuves un uz klausītāju sirdīm atrod arī kora mākslinieki.

Latvijas lielākais kora mūzikas pasākums, Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, tika aizvadīts pagājušajā vasarā, taču šogad ir kārta kādam citam, vērienīgam kora mūzikas notikumam – Pasaules Koru olimpiādei.

Pasaules Koru olimpiāde kas notiks pie mums, Rīgā, no 9.jūlija līdz 19.jūlijam, pulcēs 27 000 koru dalībnieku. Olimpiādes laikā koristi atpūšas, koristi izklaidējas, tajā pašā laikā priecējot šī mūzikas žanra piekritējus.

Ikvienam kora mūzikas mīļotājam, apmeklējot labākās pilsētas koncertzāles, parkus un skvērus, desmit dienu laikā būs iespējams kļūt par lieciniekiem savstarpējiem koru konkursiem, meistarklasēm un koncertiem.

Visās desmit pasākuma dienās tiks rīkoti dažādi pasākumi, kas paredzēti gan koru dalībniekiem, gan klausitājiem - cilvēkiem no malas. Nav šaubu, ka koristu dienas būs bagātīgi piepildītas, taču, lai šo desmit dienu laikā iegūtu pēc iespējas plašāku skatu uz Latvijas galvaspilsētu, nepieciešams aplūkot Rīgu arī no pavisam cita leņķa un skata punkta.

Pasaules Koru olimpiādes norises vietas, koncertzāles, parki un skvēri, noteikti, ka neļaus viesiem iegūt pilnīgu priekšstatu par pilsētu, tāpēc lieliska iespēja savu redzējumu papildināt ir dodoties izbraucienā pa kanālu gar Vecrīgu un Daugavu, jo koristiem ir ne tikai jāpriecē citus, bet arī jāatpūšas un jāizklaidējas pašiem! Koristi apskata pilsētu un koristi atpūšas – jo galu galā šie ir svētki!

Individuālos un grupu braucienus ar kuģīšiem piedāvā „Riga by canal” – ūdens satiksmes un ekskursijas tūrisma objekts, kas ekskursijas pa ūdens ceļiem piedāvā jau piekto sezonu. Uz kuģīšu klājiem iespējams kāpt līdz pat 19 pasažieriem, tas nozīmē, ka ikvienam kuģīšu pasažierim ir iespēja ap sevi pulcēt salidzinoši lielu skaitu draugu un paziņu, lai kopīgi vienotos izklaidējošā un izglītojošā braucienā.

„Riga by canal” kuģīšu maršrutā iekļautas tūristu pieprasītākās apskates vietas Vecrīgā un kreisajā Daugavas krastā. Pilsētas tilti, Centrāltirgus un Vecrīgas teritorija – tā ir tikai daļiņa no tā, ko apskatīt iespējams kuģīša pasažieriem. Vēl, bez visa iepriekš minētā, brauciena laikā apskati Rīgas Pili, Nacionālo biblioteku un Spīķeru kvartālu.

„Riga by canal” ūdens transporta ekipējums sastāv no četriem kuģīšiem – „Darling”, „Maria”, „Laima” un „Rebeka”. Izvēlies sev tīkamāko, ņemot vērā to, cik lielu pasažieru skaitu katrs no kuģīšiem spēj uzņemt. Pasažieru iekāpšana Bastejkalnā  - tikai 100 metrus no viena no Rīgas simboliem – Brīvības pieminekļa.

Pasaules koru olimpiāde tiek organizēta jau kopš 2000.gada, pasākuma mērķis ir liels un cēls - caur dziesmu veicinātu izpratni un mieru starp valstīm. Tagad arī Rīga būs pilsēta, kur viesosies kori no pieciem kontinentiem un 73 valstīm. Koristi atpūšas, koristi izklaidējas un koristi apskata pilsētu – kopā ar „Riga by canal” tas viss ir iespējams!